Bajor kastélyok és alpesi élmények | TravelOrigo
Utazásid: 299
Műszaki okok miatt Szondi utcai irodánkban nincs internetelérés. A megoldason dolgozunk!

Bajor kastélyok és alpesi élmények

Utazás: autóbusszal
Időpontok és Árak

Bajor kastélyok és alpesi élmények

Utazás azonosító: 205892
Utazás: autóbusszal

Ajánlatot kérek!
Programhossz: 4 nap / 3 éj

1. nap -

Indulás Budapestről kora reggel, majd folyamatos utazás, rövid fotószünet és séta Bad Reichenhall-nál. Csodálatosan megépített városháza épülete, a piac tér, a régi sófőző üzem (Alte Saline), a sétáló utca (Ludwigstrasse), a Rebel kávéház, ahol a különleges Mozart csokoládét és kávét is megkóstolhatja, az Axelmannstein hotel, a Szent Zénó-templom és a gyógypark, ahol egy különleges sósvíz inhaláló épület található.

Érkezés késő este a szállásunkra. Fakultatív vacsora a szálláson.

2. nap -

Reggeli után útnak indulunk. Ezt a napot teljes egészében a bajor királyok által épített világhírű kastélyok felfedezésének szenteljük. 

Természetesen nem hagyhatjuk ki a II. Lajos által építtetett hatalmas neogótikus mesekastélyt, a Neuschwanstein kastélyt. A király számára ez a kastély a középkori kultúra és királyság emlékműve volt, amelyeket csodált és újra meg akart élni. Bár a kastély középkori stílusban épült és berendezett, kora legmodernebb technikáját alkalmazták benne. A kastély soha nem készült el teljesen, mert Lajos eladósodott. A sors fintora, hogy Lajos életében senkit nem engedett be a kastélyba, azóta viszont ez a világ egyik legismertebb és legtöbbet látogatott épülete.

Délután Füssenbe látogatunk. Ez a romantikus bajori település leginkább a Neuschwansteini kastély kapujaként ismert. Ennél azonban sokkal többet tud nyújtani ez az alpesi városka az idelátogatóknak. A város történelmi belvárosa kifejezetten hangulatos. Színes házak, macskaköves utcák és barokk templomok teszik változatossá. Óváros felé magasodik a Hohes Schloss vára, Németország egyik legjelentősebb későgótikus várkastélya. A város nevezetessége még a Szent Magnus templom és kolostor a 9. századból.

Visszatérés a szálláshelyre. Fakultatív vacsora a szálláson.

3. nap -

Reggeli után Reutte-ból indulva festői alpesi tájakon át érkezünk Bajorország egyik legkülönlegesebb királyi rezidenciájához, a Linderhof-kastélyhoz. II. Lajos egyetlen befejezett kastélya kívülről elegáns, belül pedig meglepően gazdagon díszített, a francia udvari pompát idéző termekkel. A vezetett látogatás során bepillantást nyerünk a király különleges világába, amely egyszerre romantikus és extravagáns. A kastélyt körülölelő park önmagában is látványosság: gondosan tervezett kertek, szökőkutak és díszépítmények teszik igazán emlékezetessé a sétát.

Utunk ezt követően az impozáns Ettali Bencés Apátsághoz vezet, amely a bajor barokk építészet egyik kiemelkedő alkotása. A monumentális kupolával koronázott bazilika belső tere világos, ünnepélyes és gazdagon díszített. A több mint hatszáz éves kolostor ma is élő szerzetesi közösség otthona, így a látogatás során valódi lelki és kulturális örökséggel találkozunk. A templom megtekintése után lehetőség nyílik az apátság hangulatos környezetének felfedezésére is. A nap során a bajor királyi pompa és a szerzetesi hagyományok különleges találkozása teszi teljessé az élményt.

Továbbutazás Alpachba, ahol az utolsó éjszakát töltjük.

4. nap -

Reggeli után kijelentkezünk a szállodából, majd megkezdjük utazásunkat vissza Budapestre. Hazafelé útközben rövid megállót tartunk Steyr festői városában, ahol lehetőség nyílik egy rövid sétára és felfrissülésre. A pihenőt követően továbbindulunk Magyarország felé. Érkezés Budapestre a késő esti órákban.


A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
Egyéb tudnivaló

Kiutazás: felsőkategóriás autóbusszal

Szállás: 3* szálloda

Elhelyezés: 2 ágyas szobákban, 1 ágyas és 3 ágyas elhelyezés lekérésre

Ellátás: reggeli,  vacsora a szálláson felár ellenében


Az ár tartalmazza:
  • utazás autóbusszal
  • magyar nyelvű csoportkísérő idegenvezető
  • szállás 3* szállodában
  • reggeli
  • VOX készülék
  • utas- és útlemondási biztosítás


Az ár nem tartalmazza:
  • Vacsora a szállodában

Helyszínen fizetendő költségek és belépők:

  • idegenforgalmi adó
  • Neuschwanstein belépő: 25 Euró/fő*
  • Linderhof kastély és Vénusz-barlang: 18 Euró/fő*
  • Ettal bencés apátság: 5 Eur/fő
  • Ettal likőrmanufaktúra látogatás kóstolóval: 10 Euró/fő


FONTOS:
A belépők ára tájékoztató jellegű, előzetes információ nélkül módosulhatnak!
Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák például adminisztrációs díj, helyi idegenvezető, szervezési költség, csoportbejelentés, transzfer stb.

Az esetleges határellenőrzésre számítva kérjük győződjenek meg utazási okmányaik érvényességéről.

Útközbeni felszállók figyelmébe: Az útközbeni felszállást választók figyelmét felhívjuk arra, hogy az autóbusz visszafelé úton legtöbb esetben a másik oldalon lévő pihenőben fog megállni! Az autópályán történő átkelés felüljáró hiányában nem megoldható, tehát kérjék meg egy ismerősüket, hogy vegye fel Önöket a másik oldalon.

Kérjük, hogy szíveskedjenek a pontos összeggel fizetni, mert nagyobb címlet esetén probléma adódhat a visszaadásból.

Bajor kastélyok és alpesi élmények

  • Bajor kastélyok és alpesi élmények - kép 1
  • Von Diego Delso - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=140676135
  • Colin Smith, CC BY-SA 2.0
  • Ansgar Koreng, CC0, via Wikimedia Commons
  • Bjs, CC0, via Wikimedia Commons
  • Wirginiusz Kaleta, CC BY-SA 4.0
  • Bajor kastélyok és alpesi élmények - kép 7
  • Photo by Claudia CDK: https://www.pexels.com/photo/ettal-abbey-in-germany-18914284/
  • Bajor kastélyok és alpesi élmények - kép 9
  • Christoph Waghubinger (Lewenstein), CC BY-SA 3.0 AT
Programjainknál a feltüntetett alap részvételi díj per főre és a programban szereplő alap ellátásra vonatkozik, és az utazás meghirdetett programjában szereplő minden forintban kötelezően fizetendő díjat tartalmaz.
A helyszínen (program függő) valutában illetve egy-egy esetben forintban fizetendő költségeket külön feltüntetjük.
A fentieken felül – igény szerint – fizethető pl. fakultatív programok, belépők, extra étkezések, vízumdíjak, útlemondási biztosítás díj, egyéb választható szolgáltatások az árkalkulációs résznél, illetve az ár nem tartalmazza résznél is feltüntetésre kerülnek. Szállásos programoknál egyedül utazók, vagy egyágyas szobában történő foglalás esetén egyágyas felár kerül felszámításra, melyet az árkalkulációban is megtalálhat.

A teljes részvételi díjat mely már a fent említett választható szolgáltotásokat is tartalmazza, az adott indulási időpont kalkulációjánál tekinteheti meg a Foglalás gombra kattintva.
Foglalás