




















Közép-Európa egyik leglátványosabb, legnépszerűbb idegenforgalmi régiója, a Csehország és Németország határán fekvő Cseh Svájc és Szász Svájc nevű, rendkívül változatos felszínű, különleges sziklaformációiról híres régió. Az Elba vágja ketté e csodás vidéket, jobb bal partján a cseh és német oldalon is Nemzeti Parkokat alakítottak ki, ahol a legszebb, legérdekesebb látványosságok csoportosulnak.
Reggeli után Szász Svájc-ba utazunk, mely Németország területén található. A német oldalon található nemzeti park csupán 93.5 km², 40 %-t erdő borítja, mégsem erdőiről híresült el a vidék, hanem a különleges homokkőtornyairól és sziklás szurdokairól csakúgy, mint Cseh Svájc. Itt sincsenek gigantikus, meghódításra váró hegyek, a legmagasabb pontja is mindössze 556 méter.
Az Elba mentén haladva Bad Schandau-ba érkezünk, amely termálvizéről ismert. Rövid sétát teszünk a korzón, lifttel felmehetünk a kilátóba, ahonnan majdnem Drezdáig el lehetett látni, az Elba kanyarait végig, a hajókat rajta, a Bastei-t, a Lilien hegyet, a königstein-i erődöt.
Utunkat Szász-Svájc leggyönyörűbb vidékén, a híres Bástya-körzetben (Basteigebiet) a folytatjuk. A legimpozánsabb, emberi kéz alkotta műemléke a Basteibrücke, egy fantasztikus kőhíd, ami 76 méter hosszan nyúlik el a Mardeltelle völgy fölött. Ehhez az egészen különleges építményhez mintegy 2000 tonna követ használtak fel 1851-es felépítésekor.
Következő látnivalónk Königstein hatalmas vára lesz., mely Háborúban a szász fejedelmi család menedékhelye volt, itt rejtették el kincseiket is. A várban rengeteg a látnivaló, ahogyan a várfalakról látható panoráma is elsőrangú.Visszatérünk szálláshelyünkre.
Reggeli után indulunk Ploskovice-i kastélyhoz, mely V.Ferdinánd osztrák császár és cseh király nyári rezidenciája volt. A 1960-as években nyitották meg a kastélyt a közönség előtt. Azóta több lépcsőben történtek helyreállító munkálatok, melyeknek köszönhetően az épületegyüttes és a kastélypark ismét csodás látványt nyújt. Nem csoda, hogy számos filmet is forgattak itt.
Utunkat Terezín barokk erődítményéhez vezet, melyet a tragikus emlékeket idéző Theresienstadt német nevén ismerhetnek. Az erődvárost a nácik a második világháború idején gyűjtőtáborrá, gettóvá alakították át, ahol kb. 140 ezer zsidó fordult meg egész Európából, mielőtt a keleti megsemmisítő táborokba vitték volna őket. A városban megközelítőleg 35 ezer ember halt meg. A gettó melletti ún. Kis erődöt a Gestapo börtönnek használta. A háború után Terezínt a Szenvedés Emlékművévé nyilvánították. Maga az erődítmény figyelemreméltó építészeti emlék. Építése több mint tíz évig tartott, összességében közel 400 hektáron terül el, az egyes részeket összekötő földalatti járatok hossza kb. 30km. A terezíni erődtől mindössze néhány kilométerre, az Elba túlpartján fekszik Litoměřice városa, ahol rövid sétát teszünk, megkekintjük történelmi város árkádos polgárházak övezte tágas főterét, templomát, a püspökséget és a városfalak megmaradt részeit.
Visszaérkezés késő este a felszállási helyre
3 éjszaka Úst nad Labem-ben 3*-os szállodában, saját fürdőszobás szobákban
FONTOS: Az esetleges határellenőrzésre számítva kérjük győződjenek meg utazási okmányaik érvényességéről.
Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák például adminisztrációs díj, helyi idegenvezető, szervezési költség, csoportbejelentés, transzfer stb.
Útközbeni felszállók figyelmébe: Az útközbeni felszállást választók figyelmét felhívjuk arra, hogy az autóbusz visszafelé úton legtöbb esetben a másik oldalon lévő pihenőben fog megállni! Az autópályán történő átkelés felüljáró hiányában nem megoldható, tehát kérjék meg egy ismerősüket, hogy vegye fel Önöket a másik oldalon.
Kérjük, hogy szíveskedjenek a pontos összeggel fizetni, mert nagyobb címlet esetén probléma adódhat a visszaadásból.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!